Oferta przedszkola

Podstawa programowa

Przedszkole Niepubliczne „Mis Puchatek” planuje i organizuje proces wychowawczo-dydaktyczny w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz Program Wychowania Przedszkolnego „Moje Przedszkole”.  Dodatkowo realizujemy programy własne: program edukacji regionalnej, program edukacji ekologicznej i zdrowotnej, program czytelniczy.

Realizując treści programowe wykorzystujemy aktywne metody pracy z dziećmi. Wszystkie uwzględniają podstawową formę aktywności dziecka – zabawę. Nauczyciele organizując pracę z dziećmi opierają się m.in. na:

• metodzie dobrego startu M. Bogdanowicz
  • dziecięcej matematyce prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej
  • pedagogice zabawy „Klanza”
  • metodzie ruchu rozwijającego W. Sherborne
  • kinezjologii edukacyjnej P. Dennisona.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowana jest w godzinach 8.00 – 13.00.

Zajęcia dodatkowe

W ramach zajęć przekraczających realizację podstawy programowej przedszkole zapewnia dzieciom nieodpłatnie uczestnictwo w rozmaitych zajęciach dodatkowych. Należą do nich:

• Zabawy z językiem angielskim -  zajęcia te realizowane są w grupach dzieci cztero-, pięcio- i sześcioletnich dwa razy w tygodniu. Prowadzi je Pani Karolina, która posiada wymagane kwalifikacje do nauki języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia mają formę zabawy, dzięki czemu nauka języka staje się przyjemnością.
  • Terapia logopedyczna – zajęcia indywidualne prowadzone przez Panią Agnieszkę. Przeznaczone są dla dzieci z wadami wymowy. Systematyczna terapia w wieku przedszkolnym pozwala skutecznie korygować i zapobiegać wadom wymowy.
  • Zajęcia rewalidacyjne –  przedszkole udziela pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego oraz z opiniami o wczesnym wspomaganiu rozwoju. Zajęcia realizowane są indywidualnie z każdym dzieckiem, prowadzą je Pani Marzenka i Pani Agnieszka.
  • Religia – zajęcia prowadzone przez Panią Renatę we wszystkich grupach wiekowych za wyjątkiem trzylatków.
  • Cykliczne zajęcia prowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytowie dotyczące kształtowania umiejętności prospołecznych.
  • Dni adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola oraz ich rodziców.

Zajęcia dodatkowe - płatne

W naszej ofercie znajdują się również zajęcia dodatkowe opłacane przez rodziców:

Ponadto oferujemy dzieciom wiele ciekawych wycieczek, spotkań z ciekawymi ludźmi, udział w licznych konkursach, akcjach  i programach profilaktycznych oraz uroczystościach organizowanych na terenie przedszkola i nie tylko.

W naszym przedszkolu nigdy nie jest nudno!

Przedszkole Niepubliczne "Miś Puchatek"
ul. Mierosławskiego 2,  77-100 Bytów

59 822 27 53 lub 500 360 856